Kardiologia

Choroby układu krążenia są coraz częściej diagnozowane u psów i kotów, także zwierząt futerkowych. Objawy tych chorób to m.in. nietolerancja wysiłku, utrata wagi, anoreksja, osłabienie, utrudnione oddychanie, wodobrzusze- powiększenie obrysu brzucha, kaszel, omdlenia. Objawy te należy różnicować z innymi chorobami.
Kardiologia weterynaryjna mierzy się z wyzwaniem rozpoznania i terapii wielu różnych schorzeń serca i układu krążenia występujących u zwierząt w każdym wieku. Jest to dynamicznie rozwijająca się dziedzina, co jest zasługą troski ludzi o swoich podopiecznych i chęci podejmowania leczenia.
Metody diagnostyczne w kardiologii obejmują badanie przy użyciu stetoskopu oraz bardziej zaawansowane: EKG- elektrokardiografia, RTG- radiografia, echo serca- echokardiografia. Lekarz weterynarii może obecnie zaoferować coraz bardziej bezpieczne i skuteczne metody leczenia schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Odpowiednio dobrana terapia i zaangażowanie ze strony właściciela przyczyniają się do powodzenia terapii.
Zapraszamy na konsultacje.